6.1.10

eskiydizaten

bir fanusta yaşamaya çalışan küçük japon balığıyız şu hayatta.dünya gibi yuvarlak,kirli bi fanus bu.. ne dışarı çıkarsak yaşayabiliriz.ne de içerde fazla dururusak.içere oldukça başkaları tarafından bakılmaya muhtacız.malum yemimiz suyumuz.. ama büyüdükçe hangi balık açılmak istemez ki okyanuslara, derin sulara..
kimse bana bakmasın yüzüp gideyim istemez mi büyük bir balık.
artık onu koruyan yemini verip,suyunu değiştiren bir insanı yoktur.artık o da zorlukları görür.ama bunu kendi seçmiştir zaten.bazen daha büyük balıklara yem olmaktan kıl payı kurtulur.bazen büyük bir balık olup küçüklere göz diker.artık kendini o korur denizde, okyanusta.ya da tam anlamıyla korumaya çalışır.bir japon balığı ne kadar büyüyebilir ki? hep diğerlerine göre küçük balıktır bir japon balığı.
küçük,hafızası olmayan,sadece beslenebilen ve bakıma muhtaç.hangi japon balığı cesaret edebilir ki okyanusa açılmaya.? zaten hangi balık 6 saniyeden fazla düşünebilir.küçük karides yemlerini yiyip fanusuna yeni bir japon balığının gelmesini bekleyebilir en fazla.belki o zaman okyanustan farksız olacaktır onun için o fanus.belki verilen bütün karidesleri kendi yiyen balık,küçük karides yemin diğeriyle paylaşacaktır.belki ona alışıp onu 6 sanıyeden sonra unutmaz bile.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder