1.2.16

anlam yüklüyorum ya, hani bu sıkıntı olarak görülüyor ya insanlar tarafından. ulan neresi sıkıntı. ulan dıyecek kadar sinirleniyorum böyle şeylere. kaç kişi size anlam yükledi. anlam yüklemek nedir, ne demektir. bu kadar  söyledikçe anlamını kendi kendine yitiren bi şeyden insan nasıl rahatsız olur. yok gibi bişeyden, kimsenin aklını yormayacak kadar hafif bişeyden, hem de senin bile yapmadığın bir şeyden nasıl rahatsız olabilirsin insan. birisi seni anlamış ve sana bir anlam yüklemişse sevin biraz. sadece biri seni düşündü diye bile sevinebileceğin bir durum ki kendine kadar inip bunu anlayabilecek kadar kendinle kalabiliyosan. ben yapıyorum. hayatıma giren insanlara anlam yüklüyorum. tam girerlerken yüklüyorum hem de. anlamlarını kaybetme şansları da ellerinde hem de. kimseyi de korkutmadan birini sevip ona karşı hissettiğin şeye inanmak ne kadar saçma olabilir ki. ya da korkunç. şu kişi de hayatıma girdi bakalım neler yapıcak diye oturup  izliyor musunuz siz? ben algılayamıyor muyum ya da?

her zaman yanımda olan şeyler benim için bir anlam ifade etti.
ben onlarla o kişileri birbirine bağladım.
kişiden önce benim için ne ifade ettiği geldi hep.


ve insan da kendi anlamını kendi belirledi.
sen bana kendini bilmem ne göstermek için bunu yüklerken, kızabileceğin tek şey  benim sana bir anlam yüklememem olurdu.

çünkü kaybederdin. kendini bir insana daha kabul ettirmeyi.
insanlar yalnızlıktan korkar.
korktuğu şey kendileriyle kalmak, çünkü o kadar ehlileştirememişlerdir ki.
ben kendimi özlüyorum. bu senle benim kıyasım değil. benim sana anlam yükleme çabamdan kendimi ihmal edişimin yakınması. .


baştan okumadım.bastım entere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder